O mnie słów kilka ...

Fotografia jest już nie tylko moją pasją ale również sposobem na życie. Fotografia dzieci oraz fotografia rodzinna to moje ulubione tematy ze względu na specyficzny nad wyraz naturalny i emocjonalny charakter zdjęć jakie wówczas powstają. Fotografią reportażową (chrztu, śluby) zajmuję się profesjonalnie od ponad 10 lat. W tym czasie wykonałem ponad 100 reportaży z chrztu oraz innych uroczystości.

Swój warsztat fotograficzny doskonalę od kilku lat. Przez te lata dopracowywałem swoje umiejętności na licznych kursach fotograficznych, podczas studiów w ZPAF (Związek Polskich Artystów Fotografików) oraz poprzez realizację indywidualnych projektów fotograficznych.

Prywatnie jestem szczęśliwym mężem i ojcem. Mam wspaniałe dzieci – synów Huberta i Józia oraz córkę Marysię, które są dla mnie bogatym źródłem inspiracji do wykonywanych przeze mnie zdjęć dzieci.

Dziecko jest szczególnym typem modela wymagającym od fotografa znacząco innych umiejętności niż w przypadku fotografowania osób dorosłych. Znacznie trudniej jest skupić na dłużej uwagę dziecka na wykonywaniu zdjęć. Fotografia dziecięca wymaga zatem od fotografa cierpliwości i doświadczenia w pracy z małymi modelami, aby w efekcie powstały niepowtarzalne i niebanalne zdjęcia. Dzięki połączeniu zamiłowania do fotografii z radością jaką daje mi praca z dziećmi udaje mi się to uzyskać.

Moje fotografie dziecięce są naturalne

Podczas sesji z dziećmi staram się uchwycić ich naturalne zachowania podczas codziennych czynności takich jak zabawa, spacery, żarty, odpoczynek, wspólne gry itp. Wykonywane przeze mnie fotografie przedstawiają niepowtarzalne momenty z życia dziecka i jego najbliższych. Za każdym razem staram się ukazać piękny, niezwykły i jakże ulotny charakter dzieciństwa. Powstają wówczas oryginalne zdjęcia dzieci oraz zdjęcia rodzinne, które stanowią wspaniałą pamiątkę na całe życie.

Zachęcam do zapoznania się i skorzystania z mojej oferty dotyczącej fotografii chrztu oraz sesji dziecięcych i rodzinnych. Mieszkam w Nowym Targu i pracuję na terenie całego Podhala. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.

Michał Micherdziński
fotograf na chrzest Nowy Targ – Podhale – Hipofotam